EGE ÜNİVERSİTESİ MEZUN KİMLİK KARTI TESLİMİ:

İzmir dışında ikamet eden mezunlarımıza mezun kartları ücretsiz şekilde iadeli Taahhütlü PTT postayla kartlar teslim edilecektir. İzmir İli içinde oturanlar hariç çevre ilçeler olan Bayındır, Ödemiş, Tire, Aliağa, Urla, Çeşme, Bergama, Menderes, Kiraz, Foça, Seferihisar, Kınık, Selçuk, Torbalı, Dikili ve İzmir dışındaki illerde ikamet eden mezunlarımız ise kartlarını aşağıdaki adresten kendileri veya yakınları aracılığıyla  teslim alabilirler. Mezun kart hazır olduğunda mail yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

*Mezun Kart ücretsiz yapılan bir hizmettir.

Adres: Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı/ Mezunlar İlişkiler Ofisi /Fen Fakültesi F Blok  Bornova/İZMİR
Tel: 0 232 311 38 56

2000 Yılı ve öncesi Mezun Olanlar Mezun Kart İşlem Adımları
     

1-mezunform.ege.edu.tr adresindeki mezun başlığının altında yer alan Mezun Bilgi Sistemi linkine tıklayınız.
2-2000 yılı ve öncesi mezun kaydı yazan linki veya bu linki tıklayınız.Karşınıza çıkan sayfada manuel olarak bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz. Vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının ön-arka yüzünü , mezuniyet belgenizin fotoğrafını yükleyiniz ve gönder butonuna basınız.
3-Bilgileriniz tarafımızca kontrol edildikten sonra onaylanıp, basım aşamasına alınacaktır.
4-Mezun sistemine giriş yaparak HES kodunu kaydetmek veya bilgilerinizi kontrol etmek için ise https://mezunbilgi.ege.edu.tr/Hesap/Giris linkini tıklayarak üye olduğunuz mail adresinizi ve parola kısmına TC numaranızı yazıp GİRİŞ tuşuna basmanız yeterli olacaktır.