Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz, mezunları ile ilişkisini güçlendirmeyi, iletişimin devamlılığını sağlamayı  ilke edinmiştir.

Bu sistem, mezunlarımızla işbirliğimizi geliştirerek sürdürmeyi, mezunlarımızın akademik bilgilerini iş hayatına aktarabilmelerini, adaptasyon sağlayabilmelerini çeşitli eğitim ve seminerler ile geçiş sürecine yardımcı olarak,  mezunlarımızın ve mezun adaylarımızın kişisel gelişimlerini arttırmalarını,  toplum için değer yaratabilen bireyler olarak gelişim sağlamalarını  amaçlamaktadır.

Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak mezunlarımıza yönelik, mezunların akademik, kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerinde Üniversitemiz olanaklarından faydalanmasının devamlılığını sağlamak ve mezunlarımızın Üniversitemiz ile sosyal ve kültürel bağlarını geliştirebilmek amacı ile Mezun Kartı uygulaması oluşturulmuştur. Bu sayede mezunlarımızla olan ilişkilerimiz güçlendirilmekte ve iletişimimizin devamlılığı sağlanıp mezunlarımızın üniversite sonrası  durumları takip edilebilmektedir.