Mezun Kartı uygulamasıyla, mezunlarımızla bağlarımızı güçlendirmek, iletişimimizin devamlılığını sağlamak ve  Üniversitemizin çeşitli imkanlarından faydalanmasının devamlılığını sağlamak hedeflenmektedir.

*Mezun Kartı ücretsizdir ve barkod kısmı güvenlik nedeniyle pasiftir.Bu nedenle kampüse giriş-çıkışlarda güvenlik görevlisine; kütüphanede de yetkiliye kartınızı göstermeniz yeterli olacaktır.

Mezun Kartı İşlem Adımları

1- mezunform.ege.edu.tr adresindeki mezun başlığının altında yer alan Mezun Bilgi Sistemi linkine tıklayınız.Yeni üye girişinden mail adresinizi yazınız ve mailinize gelen onay kodunu tıklayarak üye olunuz.

2- Üye olduktan sonra Mezun Kart işlemleri için 3 adımdan oluşan işlemi tamamlayınız.

3- İzmir dışından başvuranlar için Mezun Kart PTT İadeli Taahütlü posta ile  adresinize gönderilecektir. İzmir İli içinde oturanlar mezun kart durumu hazır olduğunda kendileri veya bir yakınları aracılığıyla Ege Üniversitesi Kampüsü içinde bulunan Fen Fakültesi F Blokta bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı içindeki ofisimizden alabilirler.İzmir İli içinde oturanlar hariç çevre ilçeler olan Bayındır, Ödemiş, Tire, Aliağa, Urla, Çeşme, Bergama, Menderes,Kiraz, Foça, Seferihisar,Kınık, Selçuk, Torbalı, Dikili ve İzmir dışındaki illerde ikamet eden mezunlarımız ise kartlarını aşağıdaki adresten kendileri veya yakınları aracılığıyla  teslim alabilirler.Mezun Kart hazır olduğunda veya posta ile gönderildiğinde mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. İzmir dışından başvuranlar için Mezun Kart PTT İadeli Taahütlü posta ile  adresinize gönderilecektir.


2000 Yılı ve öncesi Mezun Olanlar Mezun Kart İşlem Adımları
     

1-mezunform.ege.edu.tr adresindeki mezun başlığının altında yer alan Mezun Bilgi Sistemi linkine tıklayınız.
2-2000 yılı ve öncesi mezun kaydı yazan linki tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada manuel olarak bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz. Vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının ön-arka yüzünü , mezuniyet belgenizin fotoğrafını yükleyiniz ve gönder butonuna basınız.
3-Bilgileriniz tarafımızca kontrol edildikten sonra onaylanıp, basım aşamasına alınacaktır.

Mezun Kartı Üniversite İçi Olanakları:
-Güvenlik görevlisine mezun kartı göstererek kampüse giriş-çıkış kolaylığı
-Sosyal Tesis olanaklarından personele uygulanan indirim oranında faydalanabilme
*Kit Vak, Konuk Evi, Olimpik Havuz, Spor Salonları, Özdere Dinlenme Tesislerini kapsamaktadır.
Merkezi Kütüphaneden faydalanabilme (EÜ web sayfamızdaki akademik takvim dikkate alınarak vize ve final tarihleri dışında rahatlıkla faydalanabilirsiniz.)

-Mezun Kart sahiplerine özel olarak üniversite dışı kurumsal olanaklar için lütfen tıklayınız.

DİKKAT!!!

  • MEZUN KARTI 10 iş günü içerisinde basılmaktadır. (resmi ve idari bayramlar hariç) Mezun Kartı başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içinde çektirmiş olduğu yeni bir fotoğrafını eklemelidir, fotoğrafı uygun bulunmayan kişilerin okula ilk kayıt döneminde verdikleri eski fotoğrafları işleme alınacaktır.
  •  YÖKSİS güncelleme işlemi yapıldığı halde işlem sırasında çıkan sorunlarda ekran görüntüsünü kariyeregem@gmail.com adresine göndermeniz sonrasında size yardımcı olunacaktır.